Diuna: Sekrety rodu – gra planszowa

2 min czytania

diuna sekrety rodu gra planszowa

Diuna: Sekrety rodu to gra planszowa, która łączy w sobie elementy przygody, taktyki oraz zabawy w jedną spójną całość. Gracze wcielają się w członków dawnej dynastii i starają się odkryć starożytne sekrety, poszukując informacji, które pozwolą im udowodnić swoje prawa do tronu. Gracze mogą wybierać spośród szerokiego zestawu postaci i wykorzystywać specjalne umiejętności każdej z nich. Jeśli zainteresował Cię ten opis koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tej gry!

Informacje podstawowe

Diuna: Sekrety rodu jest kooperacyjną grą narracyjną, która wciągnie Cię w świat tajemnic i przygody. Dołącz do ruchu oporu walczącego z rodziną Harkonnenów, poznaj historię Diuny i doświadcz jej losu. Przez spotkania w grze będziesz odkrywać zawiłości jej fabuły i bezustannie dostosowywać swoje plany do realiów czasu. Wiele tajemnic tej historii będzie trzeba wydedukować samemu, jednak na koniec każdego rozdziału będzie obowiązywać raport zebranych informacji oraz propozycji dalszych działań, które mają wpływ na tok historii.

Grę stworzyli Jakub Poczęty, Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek oraz Weronika Spyra. Przeznaczona jest dla 1-4 osób, a czas rozgrywki może wynosić od 90 do nawet 180 minut!

Opis przebiegu gry

Z Diuną: Sekretami rodu będziecie mieli okazję wejść w środek trwającego między dwoma rodzinami konfliktu. Każda decyzja, jaką podejmujecie, wpłynie na rozwój Waszej opowieści i wytyczy jej losy. Przeżyjcie przygodę i zawrzyjcie sojusz lub wybierzcie zemstę, a fabuła będzie się rozwijać w różnych kierunkach. Wasza historia może być pełna niespodzianek, a odwaga i determinacja sprawia, że to niesamowite doświadczenie okaże się bezkonkurencyjne.

Waszym zadaniem, jako agentów rebelii na Arrakis, jest poznawanie kolejnych sekretów i odkrywanie przeszłości tego miejsca. Udział w grze oznacza rozpatrywanie spotkań. Przyglądając się bliżej każdemu z nich, stopniowo odkrywać będziecie wyjątkową opowieść pełną akcji, intrygi i niespodzianek. Początkowo wprowadzone zostaną wam rozdziały do przeanalizowania, a każde spotkanie będzie miało swój unikatowy numer identyfikacyjny. Zawarte w tych punktach informacje są ważne dla całej historii oraz umożliwiają odliczenie czasu do końca rozdziału.

Aby zwiększyć poziom postaci, trzeba wydawać punkty doświadczenia, które zostały wcześniej zdobyte. Można to robić poprzez przyklejanie naklejek umiejętności na odpowiednich polach na karcie postaci i jej sojuszników. Każda umiejętność będzie wymagała konkretnego ilości punktów doświadczenia – liczba ta jest podana na naklejce danego atrybutu. Aby podnieść poziom postaci, należy więc przemyślnie gospodarować punktami doświadczenia oraz rozważnie wybrać atrybuty, aby umożliwić postaciom osiągnięcie silniejszych statystyk i cech.

Na koniec każdego rozdziału, warto poświęcić kilka chwil na zapisanie wszystkich istotnych informacji uzyskanych z raportów i spotkań, a także na określenie rodzaju i liczby posiadanych żetonów zasobów. Należy dokładnie odnotować wszystkie dane dotyczące postępów, aby móc skutecznie monitorować dalszy rozwój projektu. W ten sposób będzie można oszacować jego efektywność oraz wyznaczyć cele następnych działań.

Diuna: Sekrety rodu to opowieść, składająca się z prologu i trzech rozdziałów, która przybliża Wam spójną historię. Rozgrywka może potrwać kilka spotkań, dlatego ważne jest, aby po każdym z nich przechować stan gry – w tym celu autorzy przygotowali wypraskę. Umieszczajcie tam dokładny opis swoich postępów – zapisy kart spotkań, które udało Wam się już rozpatrzyć powinny znaleźć się po prawej stronie wypraski, a te, które jeszcze Wam pozostały – po lewej.