Machina arcana

1 min czytania

machina arcana gra planszowa

Jesteś fanem gier planszowych i mrocznych przygód? Machina Arcana może być idealnym wyborem dla Ciebie! Ta przerażająca gra planszowa stanowić będzie doskonałą rozrywkę podczas wielu wieczorów z przyjaciółmi. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać szczegółowy opis rozgrywki!

Opis gry Machina Arcana

Świat, w jakim się znajdziesz grając w Machina Arcana, ma o wiele więcej do zaoferowania niż nasza ziemska rzeczywistość. Niewidzialne mroczne siły kryją się gdzieś poza horyzontem, gotowe unicestwić ludzi i pokonać nawet najmocniejsze umysły. Z jednej strony pracują tu naukowcy tworzący skomplikowane maszyny, pojazdy napędzane energią parową lub sprężynami, a z drugiej – okultyści starający się przyciągnąć dobre grono bóstw. Wszechogarniająca groza unosi się jak para nad każdym miejscem. W tym momencie Ty i Twoi przyjaciele macie szansę dowiedzieć się czegoś o tajemniczo spadającym błękitnym meteorze, dlatego wyruszacie na tamten kraniec świata. Czy uda Wam się odkryć to, co skrywa ta niesamowita sytuacja? Cała podróż polega na odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, którego do tej pory żaden człowiek nawet sobie nie postawił…

Machina Arcana to gra planszowa, która oferuje graczom przygodę w steampunkowym świecie pełnym horroru. Gra autorstwa Juraja Bilicha jest adresowana do 1-4 osób i opiera się na zasadach dungeon crawlera. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w odkrywców, starających się odkryć tajemnice podziemnych labiryntów i muszą stawiać czoło istotom inspirowanym twórczością H.P. Lovecrafta. Przygodowa gra Machina Arcana składa się z pięknie zilustrowanych kart, które prowadzą graczy naprzód po fabularnej drodze oraz charakteryzuje unikalnymi zestawami kart Grozy i Odkrywców. Każdy scenariusz obejmuje również szeroki wybór mechaniki gry, aby dać uczestnikom niesamowite wrażenia podczas eksploracji mrocznych czeluści Mitologii Cthulhu.

Przygoda rozgrywa się na planszy składającej się z losowo ułożonych kafelków, pełnej przeszkód, wyzwań i okazji do wykonania niezwykłych akcji. Na drodze odkrywców staną różnorodne potwory, mające swoje źródło w najstraszniejszych koszmarach. Ci, którzy podejmą się tego wyzwania będą musieli uważać, aby ich misja zakończyła się sukcesem.

Aby osiągnąć założony cel danej karty rozdziału, a w dalszej perspektywie, zrealizować cały scenariusz – gracze będą musieli dobrze planować i gospodarować swoimi zasobami. Szykowanie strategii i rozwiązań będzie wymagało od graczy wykorzystywania kondycji, esencji oraz umiejętności postaci, a także eksplorowania specjalnych elementów świata gry lub przygotowania się na walki z niepokonanymi przeciwnikami. Uczestnicy muszą być gotowi na wszelkie sytuacje – czy to te pozytywne czy negatywne – jakie czekają ich na końcu każdego rozdziału.

Leave a Reply