Gloomhaven gra planszowa – opis i recenzja 

1 min czytania

gloomheaven gra planszowa

Gra przygodowa z gatunku fantasy o niezwykłej skali rozgrywki – brzmi dobrze? W takim razie nie pozostaje nic innego, jak zebrać grupę przyjaciół i otworzyć obszerne pudełko gry Gloomhaven! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co cechuje tę grę i jak przebiega rozgrywka!

Opis gry Gloomhaven

Życie najemnika na granicy świata cywilizacji nie jest zadaniem łatwym. Niemniej jednak, odważni i poszukujący przygód ludzie wychodzący poza mur Gloomhaven czasami wracają opowiadając o swoich doświadczeniach, bogactwach i sukcesach. Przywożą też łupy dowodzące ich słuszności, powodując, że kolejne osoby ruszają na poszukiwanie skarbów ukrytych w starożytnych lochach czy dawno zapomnianych twierdzach.

Zbierzcie się w drużynę i dołączcie do ekscytującej przygody w fantastycznym świecie, który ciągle się zmienia. W grze autorstwa Isaaca Childresa każdy gracz będzie miał okazję wcielić się w jednego z twardych najemników, posiadającego unikalne cechy oraz motywacje. Razem przechodząc przez kolejne warstwy fabuły stawicie czoła coraz trudniejszym scenariuszom, gdzie każda decyzja ma swoje konsekwencje. Niesamowita atmosfera starć towarzyszyć będzie Wam na całej długości podróży.

Gloomhaven to unikalna gra, łącząca w sobie cechy gier kooperacyjnych, taktycznych i przygodowych. Znajduje się w dziesięciokilogramowym opakowaniu, które zawiera zaawansowany system walki bazujący na dobrze dobranych kartach i całkowicie zautomatyzowanych przeciwnikach, każdy z nich posiadający swój unikalny styl i różnorodne wzorce zachowań. Ponadto gracze mają okazję uczestniczyć w pełnej fabularnej kampanii o imponującej skali, jednocześnie korzystając z instrukcji oraz elementów gry. Gloomhaven oferuje graczom bezprecedensowe wrażenia dzięki bogactwu treści i dodatkowym funkcjom, takim jak losowo generowane rodzaje broni, miecza lub łuku oraz możliwość tworzenia postaci o niepowtarzalnych umiejętnościach.

W rozgrywaniu gry Gloomhaven udział może brać 1-4 osoby w wieku od 12 lat. Czas jednej partii może wynosić od godziny do dwóch, w zależności od liczby uczestników oraz stopnia skomplikowania fabuły.